Co se nám povedlo splnit v roce 2007

12. srpna 2008 v 21:06 | P. Valentová
-13. a 23. 3. jsme na schůzkách připravovali a vyráběli předměty na prodejní Velikonoční

vvýstavku. Sešli jsme se v hojném počtu a užili si spoustu legrace. Byla to jedna z prvních schůzek, kde se neprobíralo jen bezlepkové vaření, ale zkamarádili jsme se.
-31.3. jsme besedovali o bezlepkové dietě se členy Občanského sdružení zdravotně postižených spálenopoříčska. Tato beseda byla spojena s ochutnávkou bezlepkových potravin, které naplekly členky našeho klubu. Této besedy se zúčastnili z našeho klubu 4 členky , a to Jana Sovadinová, Danka, Anička a Jája Valentovi
-4.4. jsme uskutečnili prodejní výstavku v Centru pro zdravotně postižené. S radostí jsme vítali všechny návštěvníky, nejen ty ,co si u nás zakoupili nějakou velikonoční maličkost. I tato akce byla spojena s ochutnávkou bezlepkových potravin.
Hosteskami na výstavce byla Jana Sovadinová, Jája Valentová, Zuzka Junková.
-7.4. jsme se zúčastnili akce pořádané rokycanským muzeem dr. Bohuslava Horáka s názvem "Velikonoce v muzeu". Za účast v soutěži "O velikonočního beránka" jsme dostali nástěné hodiny. Jen nás mrzelo, že ne všichni ochutnávači beránků ochutnali i ty naše bezlepkové.
Výstavky se zúčastnili Jana Sovadinová a Zuzka Junková. Beránky napekla děvčata Valentovic.
-10.4. jsme pořádali soutěž "O řád mlsky slané"
Na 1. místě se umístily Zuzčiny placičky
na 2. místě se umístili shodným počtem hlasů Aniččino sýrové pečivo
a Jáji sýroví šnečci
na 3. místě se umístily Janiny kukuřičné placky
Opět si musím postesknout, přestože se snažíme zvát na naše soutěžní schůzky širokou veřejnost, nedaří se nám přizvat lidi, kteří nemusí dodržovat bezlepkovou dietu. Tyto soutěžní schůzky pořádáme nejen pro členy Celia Clubu, ale pro širokou veřejnost, aby ochutnali naší stravu a pobesedovali s námi.
-17.4. jsme jeli představit náš Celia Club na výstavu Den pro zdraví do Klatov.
Jeli jsme sem s cílem pomoci klatovákům založit také Celia Club, bohužel náš plán se nezadařil.
Výlet si udělaly Jája Valentová a paní Brothánková.
-22.5. jsme na schůzce připravovali úkoly a odměny na dětský den.
-5.6.vypukl ten dlouho očekávaný den a pořádali jsme dětské soutěžní odpoledne na zahradě rokycanské hvězdárny. Připravili jsme soutěže a ceny a čekali jsme na nápor soutěžíchtivých dětí. I přestože jsme vylepili plakátky, v Rokycanském deníku vytiskli pozvání dětí na naší akci, dostavila se pouze jedna holčička. Takže jsme si udělali den dětí pro sebe a moc se nám to líbilo.
-8.-9.6. jsme jeli s dětmi s nesnášenlivostí lepku do Dobříva na víkendový pobyt. A tady otiskujeme reakce účastníků:
-Byli jsme v Dobřívě. Šli jsme na Hamr, zaujala mě velká kladiva, a jak se dělají hřebíky. Také jsme hráli na veverky a lasičku, na sochy, ale také jsme se přetahovali. Večer jsme hráli na sardinky a na medvěda. Před spaním jsme četli horor o "Křivoklátské bestii" a šli jsme spát. A zapomněla jsem, že jsme chtěli jít na stezku odvahy do "Pytlácké rokle", ale začala bouřka a pršet, tak jsme se vrátili.Moc se mně v Dobřívě líbilo.
Anička
-8.-9.června jsme s Celia clubem byli v Dobřívě. Díky tomuto výletu jsem se byla poprvé podívat do Hamru, bylo to velice zajímavé. Dozvěděla jsem se o historickém vývoji Hamru a Dobříva. Večer jsme hráli hry na medvěda a na sardinky,ale odpoledne jsme hráli na veverky, na sochy a různě jsme blbli s ostatními. Protože jsem vařila nejen pro sebe ale i sestřičku Aničku, pochlubím se slavnostním obědem, vařila jsem kuře s kořením a americké brambory. Pochopitelně vhodné pro bezlepkovou dietu.Když to celé shrnu,byl to pěkný zážitek a těším se na příští víkendový pobyt s Celia Clubem a možná i tobě to bude připadat super,když přijedeš. Tak co?
Danka
-4.9. - jsem byla pozvána panem Poncarem,předsedou diabetiků, na besedu na jejich schůzku o bezlepkové dietě. Moc dobře se mně s diabetiky besedovalo, protože mně pokládali velice zajímavé otázky. Na podporu svých slov jsem donesla bezlepkový chléb, tentokrát koupený. Zajišťovala P. Valentová
-11.9. jsme uskutečnili Knedlíkyjádu- suotěž o nejchutnější plněný knedlík
KNEDLÍKIÁDA
Dne 11.9.2007 se v Rokycanech konala knedlíkiáda.
Závodilo se o nejlepší bezlepkový knedlík.
KNEDLÍK
Zuzka
Knedlíková mánie
to nás asi zabije.
Borůvka a jahoda
to je prostě lahoda
nebo radši masíčko
ode všeho maličko
smlsneme si velice.
Budu hvězdou měsíce.
Jsem knedlíček jablečný
a jsem prostě báječný.
Výsledková listina
Bramborový knedlík
Kynutý
knedlík
Tvarohový
knedlík
Knedlík
z hrnku
27 bodů
12 bodů
18 bodů
19 bodů
Bramborový knedlík na soutěž uvařila Danka Valentová 15 let.
Kynutý knedlík připravila Jája Valentová.
Tvarohový knedlík uvařila Anička Valentová 12 let.
Knedlík z hrnku nám přinesla Zuzka Junková 22 let.
-19.9. Jana Sovadinová a Jája Valentová jely na přednášku o bezlepkové dietě pořádané ing. Bušinovou v hypermarketu Globus v Plzni. Utvrdily jsme se v poznatku, že založením našeho klubu jsme se vydaly správnou cestou.
-21.9.jsme se zúčastnili akce Centra zdravotně postižených v Rokycanech Svět jinak. Představili jsme zde náš Celia Club Rokycany, připravili jsme ochutnávku bezlepkových potravin. Upekli jsme bezlepkové rohlíky, bezlepkovou bublaninu a kukuřičné placičky. Opět jsme se přesvědčili, že lidé nemají předsudky naše dietní jídlo ochutnat, problém je spíš někam dojít. Tuto akci zajišťovala J. Sovadinová a P. Valentová.
Na této akci jsme si domluvili besedu v Plzeňském rozhlasu. Termín vysílání bude podle zařazení v rozhlase.
Dále jsme si zde předběžně domluvili besedy v rokycanských školách. Termíny besed budeme upřesňovat podle rozvrhu škol.
-9.10. - na schůzce , kterou jsme nazvali Tvůrčí dílna nejen pro členy klubu, se opět sešli pouze členové klubu, připravovali jsme drobné předměty na prodej na vánoční výstavku. Upřednostnili jsme tentokrát drobné předměty zhotovené z korálků a drátků.
-20.11. jsme dále připravovali dárky na prodejní výstavku, tentokrát jsme "savovali" vánoční prostírání.
Schůzky se zůčastnila nová potencionální členka našeho klubu, které jsme poskytly informace o bezlepkové dietě a jejích rizikách. Opět jsme se utvrdily v poznatku, že bezlepková dieta je velice opomíjená a ani lékaři nejsou schopni podat pacientům úplné a pravdivé informace na toto téma. Proto se budeme urychleně snažit vydat brožůrku na téma "Začínáme s bezlepkovou dietou". Paní byla pravdivě informována svým lékařem pouze slovy:" Infromace si najděte na internetu . " na odpověď, že nemá internet byla odkázána na internetovou kavárnu. Paní k nám do Rokycan přijela z Plzně, protože náš Celia Club je nejbližší informační středisko ohledně bezlepkové diety.
-2.12. jsme se zúčastnili výstavy pořádané rokycanským muzeem. Výstava se nazývala Vánoční vůně pečiva. Na výstavu jsme připravily ochutnávku šesti druhů bezlepkového vánočního cukroví. Nabízeli jsme na ochutnávku lepené koláčky, perníčky, herové rohlíčky, rumové kuličky, kokosové rohlíčky, skořicová srdíčka. Všem návštěvníkům naše pečivo velice chutnalo a dokonce jsme musely přidělávat další kuličky, abychom měli opozdilým návštěvníkům co nabídnout.
Tuto akci zajišťovaly Jana Sovadinová, Jitka Špačková a Pravoslava Valentová.
-4.12. k nám na schůzku Celia Clubu přišel Mikuláš a rozdělil mezi naše bezlepkové děti i dospělé nadílku ovoce a bezlepkových pamlsků. Potom jsme poseděly, ochutnaly a vzájemně si pochválily donesené vánoční cukroví. Samozřejmě jsme si vyměnily recepty. Byla to pohodová schůzka na závěr našeho prvního roku činnosti.
-8.12. jsme jely na výstavu pořádanou diabetiky územní organizace Plzaň Slovany. I zde jsme nejenom nabízely upečené bezlepkové cukroví, ale i rohlíky a slané pečivo. I na této výstavě jsme informovaly zájemce o problematice bezlepkové diety. Na této akci se podílela Jana Sovadinová a Pravoslava Valentová.
-13.-14.12. jsme společně s Klubem Korálky a Charitou uspořádaly prodejní vánoční výstavu. Vzhledem k tomu, že jsme všechny zaměstnány, vznikla potíž, jak zajistit asi dvouhodinovou prodlevu, kdy jedna z nás již musela do zaměstnání a druhá v práci ještě byla. A tak jsme zapojily i rodinné příslušníky. Druhý den výstavy byl bez problémů, protože si dvě členky na tento den vzaly dovolenou. Výstava se povedla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama