Květen 2010

Oslavy Dne Celiakie

16. května 2010 v 19:21 | P. Valentová
Tak jsem se konečně dostala  k počítači a píši nový článek.
Z titulku je jasné, bude o oslavě dne celiakie.

Náš klub se rozhodl, že uspořádá oslavy Dne Celiakie.

Tato akce se konala 14.5.2010 od 14°° do 21°° hodin v Rokycanech, Palackého (Nádražní) ulici v Obchůdku "Z přírody" a na přilehlém dvorku.

Takovouto akci jsme pořádali poprvé a tak v průběhu organizace a samotné akce se projevilo několik "dětských nemocí", které jsme s většími či menšími obtížemi buď odstranili nebo alespoň zmenšili na minimum.
Co se nám fakt nepovedlo naplánovat, bylo počasí. Chce se mně napsat, že nás vypeklo, ale opak byl pravdou. Počasí něs nevypeklo, ale naopak spíše vylilo, protože lilo a lilo jako z konve.
A tak veškerý program, který jsme naplánovaly se musel uskutečnit a hlavně vejít do Obchůdku.
Den Celiakie zahájil starosta města Rokycany pan Baloun.
A tak na několika málo metrech čterečních si návštěvníci  poslechli vystoupení pěveckých sborů ze ZŠ Čechova a TGM. Atmosféru zpříjemnil koncert skupiny the Mountain Lake pod vedením paní učitelky Zuzany Bursíkové ze ZŠ Čechova. Na flétnu několik písniček zahrála naše nejmladší členka klubu, šestiletá Michalka Humlová.
Návštěvníci si mohli a také zakoupili směsi vhodné pro bezlepkoou dietu z Palety Lipnice a směs Mantler a bezlepkové těstoviny. Akční ceny zvedli prodej. Kdo měl zájem, mohl ochutnat bezlepkové langoše, světlý a tmavý chléb, sladké spirálky, sýrové koláčky s nivou nebo s jahodovou marmeládou, makovec, burisonový dort, burisonové hrudky, placky, světlou a tmavou roládu, cizrnu s provensálským kořením a polévku cibulačku.
Na závěr vystoupilo duo Kachna a Zodiak. Jejich písničky se všem moc líbily a Kachna se Zodiakem museli přidávat.
Jen bylo škoda, že skupiny Los Pedofilos a Hrábě v Bábě nemohli vystoupit, protože se zranil společný bubeník obou kapel.
Na dvorku si návštěvníci mohli zakoupit ve stánku s keramikou něco na památku nebo hrníček do domácnosti.
A jak celá akce vypadala si můžete prohlédnout na následujících fotkách.

Záložky online
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Catalog Rating