Červen 2011

Druhé oslavy dne celiakie

1. června 2011 v 19:58 | P. Valentová
20.květen je věnován všem celiakům a je nazýván Světovým nebo také Mezinárodním dnem celiakie.

I my, členky našeho klubu, jsme se rozhodly, že tento, vlastně náš, svátek také oslavíme.
A protože jsme chtěli zorganizovat pěknou akci, s přípravami jsme začali vlastně již vloni.
Nejprve jsme se domluvili, jak tato naše akce bude vypadat. A pak jsme začali pracovat na samotné přípravě a organizaci akce.
Rozhodli jsme se, že Den celiakie oslavíme v Restauraci Na Střelnici, tady ve společenském sále této restaurace.
A rozběhl se koloběh. Nejprve jsme oslovovali případné sponzory. Tady musím poděkovat našemu asi největšímu sponzorovi a tím byla META Plzeň s.r.o., další nezanedbatlnou částkou nám přispělo město Rokycany a pak už jmenuji za menší sponzory například Optik Trnka. Pochopitelně, že i jemu děkujeme za finanční přispění na naši akci.
Dále jsme se snažili vybrat a oslovit co nejširší počet vystavovatelů - prodejců a výrobců bezlepkových potrain.
Nakonec na naší akci přijali pozvání, Jipek - Jizerské pekárny s širokou nabídkou bezlepkového pečiva. Nejkrásnější a nejlákavější byly dva krásně nazdobené dorty.
Z firmy Expres menu přijeli s nabídkou hotových bezlepkových jídel. Ochutnávka výborné svíčkové každého nadchla a provoněla celý sál.
Kaše a chleby z Nominálu měly také velký úspěch.
Ani firma Labeta se svojí nabídkou sypkých směsí nezústala pozadu.
Pro milovníky kávy dámy z Prote-ch ČR s.r.o. vařily vítečnou kávičku a nabízely další laskominky, všechny bez lepku.
Obchůdek "Z přírody" naopak vařil a nabízel čajíčky a další mlsky.
A nakonec jsem si nechala nabídku našeho klubu. Takže naše členky, pekly na místě langoše, makovec, chléb, ale kdo chtěl, mohl ochutnat dva druhy klobás a to krůtí se sýrem a zeleninou a pak klobásy Apetit.
Dále jsme připravili chuťovky, sýrové koláčky, slané šneky, sladké spirálky a další drobné pečvo.
A protože nejen jídlem živ je člověk, návštěvníci mohli koupit keramické hrnečky, zakoupit a nebo jen prohlédnout obrazy Shimola Čekana, přípaně si domluvit schůzku a nechat si nakreslit odblokovací obrázek od paní Renaty Valentové.
Protože ke každé správné oslavě patří hudba, i nám zahráli žáci ze ZŠ Čechova, členové hudební skupiny The Montain Lake. Musím je moc pochválit. Jejich dvě vystoupení byla píjemným zpestřením oslavy.
A jaká by to byla oslava bez tomboly? Tak i my jsme tombolu uspořádali. Každá členka klubu měla za úkol donést několik předmětů do tomboly. Bylo zcela na každém, kolik do tomboly investuje a jaké předměty daruje. A tak se sešla široká škála, od ryze praktických igelitových sáčků na suché zipy, přes kancelářské potřeby a okrasné vázičky či šperky až po živá zvířátka. Tentokrát jsme v tombole měli pavouky - sklípkany. A kupodivu právě ti byli v popředí zájmu.
A jak zhodnotit naší akci závěrem?
První a největší nedostatek byl, že přišlo velmi málo návštěvníků. Přestože bylo rozneseno a rozvezeno téměř 500 letáků, rozeslali jsme ke 200 pozvánek e- mailem, dostavilo se pouze 40 návštěvníků. Přestože víme jen na rokycansku o více než 50 celiacích.
A jaké poučení na další rok? Nejprve jsem byla docela zklamaná, ale pak jsem si v sobě zhodnotila plusy a mínusy naší schopnosti organizovat větší akci a již přemýšlím o 3. ročníku oslav dne celiakie v Rokycanech. Budeme se muset ještě více zaměřit na propagaci a reklamu nejen akcípořádaných naším klubem. ale i na existenci Celia Clubu samotného.

A jak naše oslavy vypadaly si prohlédněte na náledujících fotografiích.