Říjen 2013

Bezlepkový kurz s ochutnávkou dne 22.10.2013

25. října 2013 v 20:13 | Katka
Již po třetí jsme měly tu možnost setkat se v kuchyňce na ZŠ Benešově v Plzni,a strávit tu krásné a milé odpoledne.A tady je několik řádků pro představu našeho hodování.Bohužel fotodokumentace se neuskutečnila a slibuji,že příště se polepším!!!

Přivítaly jsme nové tváře,které se s diagnózou celiakie potýkají jen několik měsíců a nebo byla diagnóza určena někomu z rodiny.

Po krátkém seznámení jsme započaly s přípravou bezlepkového chleba podle domácí směsi pana Horkého,kterému tímto mnohokrát děkuji za svolení zmínit přímo jeho,jako autora tohoto výborného receptu,který se nám moc povedl!

Během zadělání těsta si každý pochutnal na svojí porci zdraví v podobě celerovomrkvového salátu,který přispěje k dobru svými vitamíny.

Jako další bod byla ukázka pečení chleba z hotové směsi fy.Nominal,který je mezi celiaky velmi oblíben.Tohoto úkolu se ujala Jitka a ukázala nám profesionální práci se svojí domácí pekárnou.Osobně a myslím,že my všichni jsme byly rády,že můžeme sledovat skutečnost,jak se dá v pekárně upéci tak krásný chléb (škoda chybějících foto :-( ).Mě samotné se toto za dva roky diety nepovedlo a mohu se tak novému přiučit.Otázka,zda to pochopí i má pekárna :-)

Dále jsme zadělaly na domácí rohlíky,které se,myslím,setkaly s úspěchem.Podle mých zkušeností jsou to ty nejnadýchanější rohlíky,které jsem měla zatím šanci upéct a po vychladnutí jsou tou největší křupající lahůdkou.

Pak na řadu přišly bramborové noky se smatonovosýrovou omáčkou.Noků se nám zadařilo uvařit opravdu velké množství a počítat bych je nechtěla :-) Děkuji všem zúčastněným za válení válečků a nekonečný počet vidličkových obtisků.Jak jsem byla ujištěna,tak noky i omáčka všem chutnaly!

Poslední ukázkou bylo už jen dokončení předem připraveného korpusu na krtkův dort,který si každý odnesl domů.Recept byl proveden podle lepkového receptu a záměrem bylo ukázat,že není potřeba se zubynehty držet pouze bezlepkových receptů a není problém převést lepkový recept do bezlepkové podoby.

Po celou dobu jsme měly po ruce k zakousnutí domácí tyčinky,které se setkaly s velkým úspěchem a jsem za to moc ráda!Řada přišla i na jablečný závin,který byl připraven předem a doufám,že všem též chutnal.

Děkuji za krásné odpoledne s vámi a též za všechnu pomoc,podporu a povzbuzení!!!Myslím,že se nám bezlepkový kurz vaření vydařil a budu se těšit na další setkání s vámi!!!
Katka.

PS:Nerada bych si připisovala recepty,které nejsou z mé hlavy a tak plošně děkuji každému,kdo vloží veřejně svůj recept na internet a my,ostatní celiatici tak máme možnost recepty vyzkoušet a pochutnat si na nich!!!!Děkuji!!!

pro celiaki

24. října 2013 v 14:12 | P. Valentová
Opět mně to nedá a dobře čtěte složení na výrobcích a neignorujte informaci stopové množství lepku. Nikdo neví zda stopu zanechal mravenec nebo slon.

bezlepkové vaření

1. října 2013 v 19:31 | P. Valentová
Kurz bezlepkového vaření s ochutnávkou
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Kdy: 22.10.2013
Kde: ZŠ Benešova,Doudlevecká ul. č. 35,Plzeň (naproti zimnímu stadionu,kuchyňka se nachází v horním patře,schodů se nelekejte :-) )
V kolik : od 16:00 do 19:00 hod.
Vstupné: 100,- kč - pokrytí nákladů na suroviny,pronájem prostor ve výši 750kč je hrazen z příspěvku pro Občanské sdružení Celia Club Rokycany,pobočka Plzeň

Kapacita prostoru je omezena na maximální počet 15 lidí a proto se již nyní hlaste na mail:

bezlepkove.vareni.plzen@seznam.cz


Menu: Předkrm .........chléb (různé druhy) s celerovou pomazánkou
Hlavní chod ..........bramborové noky se smetanovo-sýrovou omáčkou
Dezert ......... krtkův dort

Program: Náplní našeho setkání bude seznámit ty,kteří s dietou teprve začínají s pečením chleba z různých směsí,buď hotových a nebo doma míchaných.Těsta budeme na místě zadělávat v domácí pekárně,ale i ručně a poté péci klasicky v troubě.Dále pak zhotovíme na místě i těsto na bramborové noky,které uvaříme a hned také ochutnáme.Po celou dobu si budeme povídat a sdělovat si různé postřehy,vychytávky,trápení a zkrátka cokoliv co vás bude zajímat.K nahlédnutí bude několik bezlepkových kuchařek.Po celou dobu konání kurzu bude zdarma podáván čaj a nebo káva!!!
Přijďte se na nás podívat a podpořit nás v našem vaření :-) Těší se na vás členky a nadšenkyně CeliaClubu Rokycany,pobočka Plzeň.